eurocis fuar banner - revego

ÜÇGE, Almanya EuroCIS’te Çevresel Çözümlerini ve Akıllı Perakende Teknolojilerini Tanıttı

ÜÇGE Grup Şirketleri çatısı altında faaliyet gösteren ÜÇGE Mağaza Ekipmanları ve REVEGO Çevresel Çözümler şirketleri, Almanya Düsseldorf’ta düzenlenen ve dünya çapında bir etkinlik olan EuroCIS Perakende Teknolojileri Fuarı’nda yer aldı. Grup, global perakendeye sunduğu sürdürülebilirlik odaklı çevresel çözümleri ve akıllı perakende teknolojileri ile alanındaki yenilikçi rolünü ve global marka gücünü bir kez daha kanıtladı.
REVEGO şirketi çatısı altında geliştirilen çevresel çözümler ve depozito iade makineleri, stant alanında gerçekleştirilen uygulamalarla ziyaretçiler tarafından yakından deneyimlendi. Bu çözümler, perakende sektöründe sürdürülebilirlik hedeflerine katkı sağlamanın yanı sıra, müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlıyor. Ayrıca, blu.xone markası altında sunulan akıllı dijital çözümler de fuarda büyük ilgi gördü. Blu.xone çözümleri, perakende işletmelerinin dijital dönüşüm sürecinde ihtiyaç duydukları yenilikçi çözümleri sunarak işletmelerin rekabet gücünü artırıyor.
ÜÇGE Yönetim Kurulu Başkanı Can Aras, konuşmacı olarak yer aldığı Connected Retail oturumunda “Perakendede Rönesans” başlıklı bir sunum gerçekleştirerek katılımcılara şirketin gelecek vizyonu ve perakendede dönüşüm hakkında açıklamalarda bulundu. Aras, perakendede dijital teknoloji ve çevresel sürdürülebilirlik alanındaki yenilikçi yaklaşımların önemine vurgu yaparak global perakende temsilcilerine önemli bilgiler aktardı.
Aras, yaptığı açıklamada “Konvansiyonel perakendeden dijital perakendeye geçiş süreci önemli bir dönüşümü ifade ediyor. Perakende ortamı bir paradigma değişimine uğradıkça, geleneksel mağazaların da fiziksel ve dijital unsurların uyumlu bir karışımı olan dinamik merkezlere dönüşmesi kaçınılmaz olacak. Biz de tüketicilerin mağaza içindeki davranışlarından yola çıkarak perakende markalarının hem pazarlama stratejilerini hem de dijital sistem entegrasyonlarını geliştirmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda geliştirdiğimiz IoT tabanlı inovatif akıllı sistemlerimizi blu.xone markamız adı altında hayata geçiriyoruz. Sunduğumuz akıllı mağaza sistemleri, raf sensörleri, akıllı etiketler, akıllı sipariş yönetimi, mağaza ve kasa yoğunluk haritaları, ortam sıcaklık, kirlilik, partikül yönetimi gibi uygulamalar, mağazaları daha ölçümlenebilir ve verimli hale getiriyor. Mağaza projelerinde, birbiri ile entegre olabilen ve verileri yorumlayabilen blu.xone sistemleri, tek panelden yüzlerce mağaza yönetimini sağlayan çözümleri içeriyor. Sistemi kurguladığımız müşterilerimiz de mağaza projelerini, perakendede dijital dönüşümün başarı hikayesi olarak lanse ediyorlar.” dedi.

İklim krizi ve çevre kirliliğinin gündemde olduğu bir dönemde sorumluluklarının her zaman bilincinde olduklarının altını çizen Aras, çevresel çözümler alanında da sürdürülebilir geleceğe katkı sağlayacak projeler geliştirdiklerini ifade etti. Aras “Çevre kirliliği ile ilgili birçok faktörün kritik edildiği bir dönemdeyiz. Biz de REVEGO şirketimizin çatısı altında, çevre sorunlarına günümüz teknolojileri ve yapay zeka uygulamaları ile çözümler üretmeye başladık. Türkiye’de 2020’de çıkan yasa ile birlikte biz de ilk etapta depozito iade makinelerine yönelik girişimi planladık. 2020’den bu yana çalışıyoruz. Ülkemizde Depozito Yönetim Sistemi zorunlu hale gelecek. Bu sistem, içecek ambalajlarının geri dönüşümünü teşvik edecek ve çevre bilincini artıracak bir sistem olacak. Globalde uzun zamandır bu sistemi uygulayan ve henüz geçiş aşamasında olan ülkeler var. Yurt dışı pazarında da hayata geçireceğimiz projeler için görüşmelerimiz sürüyor. REVEGO şirketimiz globalde daha kapsamlı bir büyüme hedefi ile ilerliyor.” dedi.

EuroCIS Fuarı, dünya çapındaki perakende liderlerini bir araya getiren önemli bir platform olma özelliği taşıyor. ÜÇGE’nin bu etkinlikteki aktif rolü, şirketin sektördeki öncü konumunu ve yenilikçi yaklaşımlarını bir kez daha kanıtlamış oldu.